KÜTE

Soojuspump on seade soojusenergia ülekandmiseks madala temperatuuriga allikast kõrgema temperatuuriga tarbijale.

Õhk-õhk soojuspumbad.

Õhk-õhk soojuspumba tööpõhimõte

ventilaator tõmbab väljast õhku välisplokile ja surub selle läbi välise aurusti “ribide”. Läbi soojusvaheti ringlev külmutusagens neelab selles sisalduva soojusenergia ja läheb üle samal ajal gaasilisse olekusse;
seejärel siseneb see gaas kompressorisse, kus see surutakse kokku ja transporditakse seejärel torude kaudu siseplokile;
majas asuvas siseplokis läheb gaas tagasi vedelasse olekusse, üle andes samal ajal soojust üle ruumiõhule;
seejärel liigne rõhk lastakse välja läbi laiendusklapi ja vedelas olekus külmutusagens suunatakse uuesti esmasesse aurustisse.

Teeme koostööd selliste pumbatootjatega nagu: Daikin, Cooper&Hunter, Panasonic, Mitsubishi.

Image

Õhk-vesi soojuspumbad

Selle pumba konstruktsiooni põhitoode on õhk. Õue paigaldatud välisploki kaudu siseneb hapnik torude kaudu aurustisse, kus see interakteerub külmutusagensiga. See külmutusagens muutub omakorda temperatuuri mõjul gaasiliseks ja kuumutatud olekus siseneb rõhu all kompressorisse. See kompressor surub gaasi kokku, suurendades selle temperatuuri. Seejärel siseneb see kuum külmutusagens soojusvahetisse, kus see soojendab vett ja seejärel saab seda kasutada küttesüsteemis ja sooja veevarustuses. Soojusvahetis kaotab külmutusagens vaid poole oma soojusest ja on endiselt gaasilises olekus. Drosselklapi läbides pihustatakse seda jahutusvedelikku ja selle tulemusena selle temperatuur langeb. Selle tulemusena muutub see külmutusagens vedelaks ja siseneb sellisel kujul aurustisse. Protsessi korratakse.

Teeme koostööd selliste pumbatootjatega nagu: Daikin, Cooper&Hunter, Panasonic, Mitsubishi, CTC.

Image Image

Geotermaalsed soojuspumbad.

Geotermaalse soojuspumba tööpõhimõte on lihtne - pinnasesse kogunenud energia on kergesti muundatav ning seda saab kasutada kütteks, sooja veevarustuseks ja jahutamiseks. Siin toimib soojusvahetina maa alla asetatud või vette kastetud torude ahel. Läbi torude ei ringle mitte külmutusagens, nagu õhupumpade puhul, vaid vahendaja – propüleenglükool, alkohol või vee-glükooli segu. Just need vedelikud akumuleerivad veest või pinnasest saadud soojust ja edastavad selle paigaldise aurustisse. Soojuskandja siseneb aurustisse, soojendab freooni, muutes selle auruks. Aurustunud freoon läbib kompressori, kus see kokku surutakse ja kuumutatakse. Pärast seda siseneb see ka kondensaatorisse, kus edastabki soojuse küttele ja sooja veevarustusele. Tsüklit lõpetakse, kui külmutusagens läbib drosseliventiili, kus toimub rõhu alandamise ja jahutamise protsess. Jahutatud freoon siseneb uuesti aurustisse.

Teeme koostööd selliste pumbatootjatega nagu: Daikin, Cooper&Hunter, Panasonic, Mitsubishi, CTC.

Image