ELEKTRIKATLAD
Mille poolest on elektrikatel parem kui gaasikatel?
Vaatamata sellele, et gaas on odavam energiaallikas kui elekter, ei ole gaasiseadmete paigaldamine alati eelistatav. Peamised takistused seda tüüpi katla paigaldamisel on:
- Raskused loa saamisel, kooskõlastamisel ja ettevalmistamisel paigaldamiseks. Ruumis peab olema õigesti korraldatud ventilatsioonisüsteem ja põlemisproduktide eemaldamine.
- Seadmete kõrge hind ja töömahukas paigaldus. Aga kui tegemist on eramajaga, kus gaas pole ühendatud, siis kulud suurenevad oluliselt.
- Kütuse enda ja selle põlemisproduktide potentsiaalne oht.
Elektrikütteseadmete eelised
Elektrikateldel on palju eeliseid, sealhulgas:
Kõrge töökindlus tuleohutuse seisukohast (muidugi kvaliteetse juhtmestiku ja kaitsmete olemasolul).
Madalad paigalduskulud, lihtne paigaldus.
Lai hinnadiapasoon, funktsioonide valik. Üldiselt on elektrilised mudelid odavamad kui gaasimudelid. Saab valida lihtsa katla, mis koosneb kütteelementide komplektist ja primitiivsest juhtimissüsteemist, mis maksab väga vähe. Kui rahalisi piiranguid pole, peaksite pöörama tähelepanu automatiseeritud seadmetele. Nad suudavad hoida määratud temperatuuri minimaalse energiakuluga ja neil on mitu programmeerimisrežiimi, GSM-kontroller, mis võimaldab seadme tööd distantsilt reguleerida, ja muid kasulikke valikuid.
Kompaktsus ja esteetiline välimus. Paljudes kaasaegsetes mudelites on kõik peidetud korpuse sisse vajalikud elemendid - tsirkulatsioonipump, paisupaak, õhueraldaja, kaitsesüsteemid. Soovil saab elektrikatla paigaldada igasse korteri ruumi. Kõige levinumad on seinale kinnitatavad katlad.
Kasutusmugavus. Seadme juhtimiseks peab vajutama vaid mõnda nuppu. Elektrikatlad ei vaja nende töös juhtimist ega osalemist.
Müratus. Omanikud kuulevad vaid induktsiooniseadme vaikset suminat või automaatikasõlmede suminat.
Kui seadme võimsus ei ületa 9 kilovatti, ei ole vaja asjaomaste organisatsioonidega kooskõlastada.
Elektrikatelde töö puudused ja raskused
Elektrikatelde eelised tunduvad väga atraktiivsed. Kuid neil on ka puudusi, ja väga olulisi.
Pöörake tähelepanu! Korteri soojustamise, elektri soodustariifide kasutamise ja täpse reguleerimisega seadme valikuga saab kulusid vähendada mitu korda.
Nõuded radiaatorite tüübile. Elektriküttega süsteemis on ebaökonoomne kasutada malmist ja terasest patareid. Soovitav on valida bimetallist või äärmisel juhul alumiiniumist kütteseadmeid.
Täielik sõltuvus elektritoitest.
Nõuded soojuskandja kvaliteedile ja koostisele.
Üle 9 kW tarbivate seadmete paigaldamisel on tavapärase 220 V võrgu asemel vaja kolmefaasilist 380 V võrku. Kui korteris seda pole, tuleb paigalduseks saada spetsiaalset luba, mida vanades majades ei saa alati teha.
Hindame igat oma klienti, seetõttu pakume oma teenuseid taskukohaste hindadega. Teostame kõiki töid võimalikult kiiresti ja anname kõikidele töödele garantii. Lisaks saab sõlmida lepingu teie küttesüsteemi pidevaks hoolduseks.